kokosový olej


Použití kokosového oleje je až neskutečně univerzální a účinky přímo zázračné - v kuchyni, v domácí lékárničce, mezi kosmetickými produkty a také v péči o chrup. Výhodou je, že tentýž olej, který použijeme v kuchyni, najde uplatnění právě při péči o pokožku, zuby, o tlapky domácích mazlíčků apod. Kokosový olej se prodává jako čistě přírodní olej bez příměsí, které by mohly ovlivnit kvalitu. Takto se o nás postará sama příroda tím nejlepším možným způsobem.

Kokosový tuk (olej) obsahuje vysoký podíl kyseliny laurové s antibakteriálními vlastnostmi a kyseliny kaprylové s antivirovým působením. Cenný obsah s dalšími vzácnými kyselinami (kyselinou kaprinovou nebo myristovou) dělá z kokosového oleje velmi účinné přírodní antibiotikum. Kokosový olej pomáhá při léčbě bakterií, kvasinek a nepříjemné kandidózy. Vhodné je vnitřní užívání po lžičkách a také vnější potírání postižených míst. Kokosový olej pomáhá při hojení vyrážek, jizev, akné či ekzémů. Panenský kokosový olej podporuje tvorbu hormonů štítné žlázy, díky čemuž zpomaluje stárnutí buněk. Dále působí preventivně proti srdečním chorobám, senilitě a dokonce i rakovině a Alzheimerovy choroby. Používá se i jako lubrikační olej.

Kokosový olej se vyznačuje dlouhodobou trvanlivostí a tepelnou stálostí až do 200 °C. Díky nasyceným mastným kyselinám lze kokosový olej užívat ve studené i teplé kuchyni, hodí se na vaření, pečení i smažení (nepřepaluje se). Dodává pokrmům jedinečnou exotickou vůni a originální chuť. Nejlépe doplní ostré orientální a asijské pokrmy.

více na :

http://clanky.vareni.cz/kokosovy-olej-a-jeho-vyuziti-nejen-v-kuchyni/

 

 

Anketa

Jak často nakupujete bio výrobky?
 

Wrapper